ARTYKUŁY PRAWNE

Strona 1 z 32  > >>

12-03-2019
Kategoria: Prawo Finansowe
Komornik ma prawo zarządzić otworzenie Pana mieszkania oraz innych pomieszczeń i schowków które do Pana należą. Ponadto komornik ma ustawowe prawo... Więcej »
11-03-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Zasłabnięcie spowodowane problemami kardiologicznymi nie wykluczają możliwości uznania tego zdarzenia za wypadek przy pracy. Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia... Więcej »
05-03-2019
Kategoria: Prawo Finansowe
Wierzyciel który złośliwie nie informuje swojego dłużnika o danych do zapłaty należnej mu kwoto tylko po to by następnie złożyć wniosek o wszczęcie postępowania... Więcej »
04-03-2019
Kategoria: Prawo Rodzinne
Jako babcia ma Pani duże szanse na uzyskanie opieki nad swoją wnuczką. Decydujące zdanie kto ma sprawować faktyczną opiekę nad dzieckiem mają rodzice... Więcej »
28-02-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Każdy nauczyciel ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za nienależyte wykonywanie swoich obowiązków. Zatem aby dowiedzieć się kiedy dokładnie nauczyciel może... Więcej »
27-02-2019
Kategoria: Prawo Nieruchomości
Zniesienie współwłasności jest w opisanym przez Pana przypadku konieczne. Znieść współwłasność można składając do sądu wniosek o dział spadku w taki sposób... Więcej »
26-02-2019
Kategoria: Prawo Finansowe
Komornik nienależnie przekazał kwotę uzyskaną z emerytury ojca dziecka na rzecz funduszu alimentacyjnego. Przepisy postępowania egzekucyjnego dają bowiem... Więcej »
25-02-2019
Kategoria: Prawo Rodzinne
Nie powinna się Pani wyprowadzać ze wspólnie zajmowanego mieszkania. Jako żona ma Pani bowiem prawo do korzystania z zasobów mieszkaniowych swojego... Więcej »
21-02-2019
Kategoria: Prawo Nieruchomości
Jako współwłaścicielka łąki miała Pani prawo do korzystania z niej oraz pobierania pożytków w stosunku odpowiadającym wysokości Pani udziału. Zgodnie bowiem... Więcej »
20-02-2019
Kategoria: Prawo Nieruchomości
Jeśli działka która dotychczas służyła Państwu jako droga dojazdowa jest działką prywatną i nie macie na tej działce służebności przejazdu i przechodu, jedynym rozwiązaniem... Więcej »

Strona 1 z 32  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt