ARTYKUŁY PRAWNE

Strona 1 z 39  > >>

07-01-2020
Kategoria: Prawo Spadkowe
Prawo spadkowe przewiduje dwa sposoby na odmowę przyjęcia spadku. Pierwszym sposobem jest odrzucenie spadku, którego można dokonać w terminie sześciu miesięcy... Więcej »
03-01-2020
Kategoria: Prawo Cywilne
Z opisu Pan sprawy wynika że ubezpieczyciel usiłuje wykorzystać Pana oczywistą omyłkę pisarską celem chęci uniknięcia wypłaty stosownego odszkodowania. Co prawda.... Więcej »
02-01-2020
Kategoria: Prawo Cywilne
Wykorzystania informacji które pozyskał Pana w trakcie swojego poprzedniego zatrudnienia stanowi czyn nieuczciwej konkurencji i może doprowadzić do zarówno... Więcej »
30-12-2019
Kategoria: Prawo Pracy
W opisanym przez Panią przypadku bez znaczenia jest to czy zaszła Pani w ciążę przed wypowiedzeniem umowy o pracę czy też w trakcie trwania okresu wypowiedzenia umowy... Więcej »
10-12-2019
Kategoria: Prawo Rodzinne
Z opisu Pana sprawy wynika, że nie ma żadnych podstaw faktycznych oraz prawnych do ograniczenia Panu kontaktów z dzieckiem. Swoim zachowaniem oraz postawą... Więcej »
09-12-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Wypowiedzenie umowy o pracę z Pani mamą byłoby możliwe wyłącznie w przypadku likwidacji stanowiska pracy. Natomiast w opisanej przez Panią sytuacji nie mamy... Więcej »
22-11-2019
Kategoria: Prawo Pracy
W opisanej przez Panią sytuacji możemy mieć do czynienia z nierównym traktowaniem w zatrudnieniu. Zgodnie bowiem z kodeksem pracy pracownicy mają prawo... Więcej »
19-11-2019
Kategoria: Prawo Spadkowe
Sporządzony przez Pani dziadka testament zgodnie z którym spadkobiercą został uczyniony Pani wujek jest ważny i nie ma możliwości jego podważenia. Ważność testamentu... Więcej »
12-11-2019
Kategoria: Prawo Karne
Plagiat jest poważnym przestępstwem za które grozi nawet kara pozbawienia wolności. Zgodnie bowiem z art. 115 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach... Więcej »
11-11-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Sklep który wykonał przyłącze gazowe na Pani działce bez Pani zgody zrobił to bezprawnie. Spółka przed podjęciem jakichkolwiek działań miała obowiązek uzyskania... Więcej »

Strona 1 z 39  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.