ARTYKUŁY PRAWNE

Strona 1 z 24  > >>

18-04-2018
Kategoria: Prawo Pracy
Osoby niezamożne, którym w roku poprzedzającym zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej mają prawo do nieodpłatnej pomoc prawnej w jednym z punktów... Więcej »
09-03-2018
Kategoria: Prawo Pracy
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych mówi, że przychodem jest należny wpływ wartości który został uzyskany na terenie Rzeczypospolitej Polskiej... Więcej »
08-03-2018
Kategoria: Prawo Karne
Oszustwo jest przestępstwem zdefiniowanym przez art. 286 § 1 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza... Więcej »
06-03-2018
Kategoria: Prawo Nieruchomości
Podstawą nabycia nieruchomości w drodze zasiedzenia jest łączne spełnienie dwóch przesłanek. Pierwszą przesłanką jest posiadanie nieruchomości nieprzerwanie... Więcej »
05-03-2018
Kategoria: Prawo Rodzinne
Prawo daje możliwość wcześniejszego zbycia nieruchomości przez małoletniego bez konieczności czekania na ukończenie przez niego osiemnastego roku życia... Więcej »
02-03-2018
Kategoria: Prawo Spadkowe
Wysokość zachowku zależy od wartości udziału spadkowego osoby uprawnionej do zachowku oraz od tego czy osoba uprawniona do zachowku jest trwale niezdolna do pracy... Więcej »
01-03-2018
Kategoria: Prawo Finansowe
Przepisy prawa nie zabraniają prowadzenia działalności z wykorzystaniem rachunku prywatnego. Funkcjonujące przepisy skarbowe zobowiązują tylko... Więcej »
13-02-2018
Kategoria: Prawo Rodzinne
Ojciec dziecka który nie jest pozbawiony praw rodzicielskich ma pełne prawo aby swobodnie i bez żadnych ograniczeń uczestniczyć w wychowaniu dziecka... Więcej »
23-01-2018
Kategoria: Prawo Karne
W czasie przesłuchania przez policję w sprawie wykroczenia drogowego policja nie ma prawa pytać Pana o dochody, stan majątkowy czy też stan zdrowia, są to bowiem... Więcej »
02-01-2018
Kategoria: Prawo Nieruchomości
Zgodnie z art. 681 kodeksu cywilnego, do drobnych nakładów, które obciążały Panią jako najemcę lokalu, należały w szczególności: drobne naprawy podłóg, drzwi...
Więcej »

Strona 1 z 24  > >>

Forum prawne

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt