ARTYKUŁY PRAWNE

Strona 1 z 28  > >>

12-09-2018
Kategoria: Prawo Karne
Grzywna jest najczęściej spotykaną formą kary stosowaną w przypadkach popełnienia drobnych występków. Na wysokość kary grzywny wpływa wiele czynników jednak takim... Więcej »
07-09-2018
Kategoria: Prawo Pracy
Pracodawcy coraz częściej wymagają od swoich pracowników aby pracowali ponad swój dobowy i tygodniowy wymiar czasu pracy. Praca w godzinach nadliczbowych jest... Więcej »
06-09-2018
Kategoria: Prawo Konsumenckie

Rękojmia za wady jest prawem do odstąpienia od umowy lub żądania obniżenia ceny, które to przysługuje kupującemu w przypadku wykrycia wad fizycznych lub prawnych...

Więcej »
05-09-2018
Kategoria: Prawo Finansowe
Konsumenci zawierają coraz więcej umów na odległość przy czym najbardziej popularnym miejscem zawierania umów jest oczywiście internet. Drogą internetową zawierane są... Więcej »
04-09-2018
Kategoria: Prawo Pracy

Zasiłek dla bezrobotnych jest świadczeniem przyznawanym na zasadach określonych przez ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ustawa ta nakłada...

Więcej »
03-09-2018
Kategoria: Prawo Pracy
Młode osoby które poszukują pracy mogą liczyć na dodatkową pomoc w postaci bonów szkoleniowych i stażowych. Podstawowym warunkiem otrzymania bonu jest... Więcej »
31-08-2018
Kategoria: Prawo Nieruchomości
Właściciel kamienicy w której wynajmujecie Państwo mieszkanie może dokonać podwyżki czynszu w dwóch przypadkach. Po pierwsze właściciel może dokonać podwyżki... Więcej »
30-08-2018
Kategoria: Prawo Pracy
Jedynym rozwiązaniem w opisanej przez Panią sprawie jest odwołanie się do sądu pracy i powołanie się w odwołaniu na art. 5 kodeksu cywilnego. Zgodnie z treścią art. 5... Więcej »
29-08-2018
Kategoria: Prawo Pracy
Przysługuje Pani urlop wypoczynkowy w wysokości 36 dni. Ponieważ została Pani zaliczona do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nabyła Pani prawo do dodatkowego... Więcej »
28-08-2018
Kategoria: Prawo Spadkowe
Jeśli córka Pani zmarłego męża nie kontaktuje się w sprawie podziału samochodu jedynym rozwiązaniem, aby rozstrzygnąć tą kwestię jest złożenie w Sądzie Rejonowym... Więcej »

Strona 1 z 28  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt