ARTYKUŁY PRAWNE

Strona 1 z 33  > >>

01-04-2019
Kategoria: Prawo Rodzinne
Jeśli chciałaby Pani uregulować kontakty z dziećmi na czas trwania postępowania sądowego z obawy, że ojciec dzieci zabierze je spod Pani opieki, powinna Pani złożyć... Więcej »
28-03-2019
Kategoria: Prawo Nieruchomości
Umowa najmu zawarta na czas określony może być wypowiedziana z zachowaniem okresu wypowiedzenie tylko jeśli sama umowa przewiduje taką możliwość. Jeżeli... Więcej »
27-03-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Zgodnie z przepisami prawa rodzinnego jako byli małżonkowie jesteście państwo współwłaścicielami psa który został zakupiony w trakcie trwania małżeństwa. Z opisu... Więcej »
26-03-2019
Kategoria: Prawo Spadkowe
W sytuacji gdy spadkodawca nie pozostawił po sobie żadnego majątku oprócz długów, najlepszym rozwiązaniem jest odrzucenie spadku w całości. Spadkobierca ma... Więcej »
25-03-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Opisana przez Panią sytuacja może być uznana za wypadek przy pracy, bowiem została spowodowany przyczyną zewnętrzną. Natomiast zgodnie z  art. 3 ust. 1 ustawy... Więcej »
21-03-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Niestety przedsiębiorca nie ma wpływu na to jakie dane są udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny. Przedsiębiorca jest jedynie uprawniony do przekazywania danych... Więcej »
18-03-2019
Kategoria: Prawo Nieruchomości
Jedynym sposobem aby zmusić brata do opuszczenia pomieszczeń z których bezprawnie korzysta jest zwrócenie się do sądu rejonowego wydziału cywilnego z pozwem...
Więcej »
14-03-2019
Kategoria: Prawo Spadkowe
Jako współwłaściciel nieruchomości ma Pan prawo, aby w każdym momencie przekazać w formie darowizny swój udział na innego członka rodziny. Przekazanie...
Więcej »
12-03-2019
Kategoria: Prawo Finansowe
Komornik ma prawo zarządzić otworzenie Pana mieszkania oraz innych pomieszczeń i schowków które do Pana należą. Ponadto komornik ma ustawowe prawo... Więcej »
11-03-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Zasłabnięcie spowodowane problemami kardiologicznymi nie wykluczają możliwości uznania tego zdarzenia za wypadek przy pracy. Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia... Więcej »

Strona 1 z 33  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt