Prawo Cywilne

Strona 1 z 5  > >>

27-03-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Zgodnie z przepisami prawa rodzinnego jako byli małżonkowie jesteście państwo współwłaścicielami psa który został zakupiony w trakcie trwania małżeństwa. Z opisu... Więcej »
21-03-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Niestety przedsiębiorca nie ma wpływu na to jakie dane są udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny. Przedsiębiorca jest jedynie uprawniony do przekazywania danych... Więcej »
19-02-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Są trzy możliwości prawne które umożliwiają dochodzenie roszczeń od osoby która trzymała w darowiźnie nieruchomość. Jednak w mojej ocenie żadna z tych... Więcej »
18-01-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Ponieważ umowa najmu została przez Pana zawarta zaledwie na jeden rok, po upływie tego terminu nie można tej umowy uznać za zawartą na czas nieokreślony... Więcej »
16-01-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Z opisu sprawy wynika, że jest Pani rezydentem Holandii. Natomiast zmiana imienia na warunkach określonych przez polską ustawę jest możliwa wyłącznie... Więcej »
15-11-2018
Kategoria: Prawo Cywilne
Umowa zgodnie z którą mogła Pani brać udział w szkoleniu jest umową o świadczenie usług. Natomiast do umów o świadczenie usług które nie są uregulowane... Więcej »
11-10-2018
Kategoria: Prawo Cywilne
Dyskryminacja na tle religijnym stanowi naruszenie Pana dóbr osobistych które zgodnie z kodeksem cywilnym są pod ochroną prawną. W związku z naruszeniem dobra... Więcej »
02-08-2018
Kategoria: Prawo Cywilne

Z roku na rok organizowanych jest coraz więcej imprez masowych. Szczególne nasilenie tego typu imprez ma miejsce w okresie letnim. Organizatorzy muszą jednak pamiętać...

Więcej »
04-07-2018
Kategoria: Prawo Cywilne

W przypadku szkody spowodowanej przez kierującego pojazdem mechanicznym odpowiedzialność ponosi zakład ubezpieczeń w którym zostało wykupione oc danego...

Więcej »
06-07-2017
Kategoria: Prawo Cywilne
W opisanej przez Panią sytuacji powinna Pani złożyć pieniądze do depozytu sądowego. Zgodnie bowiem z art. 467 kodeksu cywilnego dłużnik może złożyć przedmiot... Więcej »

Strona 1 z 5  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt