Prawo Cywilne

Strona 1 z 5  > >>

08-07-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Umowa kupna samochodu którą Pani partner zawierał w pewnym sensie również w Pani imieniu, mogła być podpisana wyłącznie przez byłego partnera. Ponieważ... Więcej »
27-06-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
W przypadku śmierci jednej ze stron postępowania o podział majątku wspólnego absolutnie niedopuszczalna jest chęć ukrycia przed sądem tej śmierci. Strona postępowania... Więcej »
26-06-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Zgodę na umieszczenie Pani mamy w domu pomocy społecznej może wyrazić tylko ona sama. Natomiast jeżeli Pani mama ze względu na swój zły stan zdrowia nie Więcej »
12-06-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Umowa współpracy którą Pan podpisał jest bardzo niekorzystna dla Pana firmy i powinna być jak najszybciej rozwiązana. Nie rozwiązanie umowy w możliwie najszybszym... Więcej »
29-05-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Nie ma Pani obowiązku zapłaty odsetek ustawowych za opóźnienie ponieważ odsetki te jako roszczenie okresowe uległy już przedawnieniu. Zgodnie z kodeksem cywilnym Więcej »
23-05-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Uszkodzenie mienia polegające na wybiciu szyby w mieszkaniu nie daje podstaw do żądania od sprawców lub współsprawców zadośćuczynienia. Roszczenie o zapłatę... Więcej »
04-04-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Przyjęcie oferty złożonej przez przedsiębiorcę innemu przedsiębiorcy w formie elektronicznej jest wiążące. Zgodnie bowiem z kodeksem cywilnym oferta która... Więcej »
27-03-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Zgodnie z przepisami prawa rodzinnego jako byli małżonkowie jesteście państwo współwłaścicielami psa który został zakupiony w trakcie trwania małżeństwa. Z opisu... Więcej »
21-03-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Niestety przedsiębiorca nie ma wpływu na to jakie dane są udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny. Przedsiębiorca jest jedynie uprawniony do przekazywania danych... Więcej »
19-02-2019
Kategoria: Prawo Cywilne
Są trzy możliwości prawne które umożliwiają dochodzenie roszczeń od osoby która trzymała w darowiźnie nieruchomość. Jednak w mojej ocenie żadna z tych... Więcej »

Strona 1 z 5  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt