Prawo Karne

Strona 1 z 4  > >>

16-09-2019
Kategoria: Prawo Karne
Pomówienie jest przestępstwem ściganym z oskarżenia prywatnego, jednak nie każde zachowanie może być uznane za pomówieniem. Z przestępstwem tym będziemy...
Więcej »
10-07-2019
Kategoria: Prawo Karne
Kierowanie gróźb karalnych jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do dwóch lat. Kierowanie gróźb karalnych... Więcej »
05-07-2019
Kategoria: Prawo Karne
Zastosowania zakazu opuszczania określonego miejsca jest stosowane w sytuacjach ściśle określonych przez przepisy polskiego prawa karnego. W pewnych sytuacjach sąd... Więcej »
24-06-2019
Kategoria: Prawo Karne
Pana ewentualna odpowiedzialność karna za udział w tym zdarzeniu zależy od tego czy na podstawie towarzyszących okoliczności mógł Pan podejrzewać, że oprogramowanie... Więcej »
04-02-2019
Kategoria: Prawo Karne
Na podstawie powyższych danych z których wynika barak dowodów na winę któregokolwiek z kierowców nie można uznać jednego kierowcę sprawcą wykroczenia... Więcej »
07-01-2019
Kategoria: Prawo Karne
W przypadku uprawomocnienia się wyroku odwieszającego wykonanie kary pozbawienia wolności nie ma już możliwości, aby kara ta została zamieniona na inną... Więcej »
12-11-2018
Kategoria: Prawo Karne
Warunkowe umorzenie postępowania które było wobec Pana zastosowane, zostało podjęte na nowo z uwagi na nie przestrzeganie porządku prawnego. Prawdopodobnie... Więcej »
12-09-2018
Kategoria: Prawo Karne
Grzywna jest najczęściej spotykaną formą kary stosowaną w przypadkach popełnienia drobnych występków. Na wysokość kary grzywny wpływa wiele czynników jednak takim... Więcej »
09-08-2018
Kategoria: Prawo Karne
W opisanej przez Pana sprawie doszło do popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia o którym mowa w art. 160 kk... Więcej »
05-07-2018
Kategoria: Prawo Karne

Osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądowym na karę pozbawienia wolności, ograniczenia wolności lub karę grzywny muszę liczyć się z tym, że informacja o karze...

Więcej »

Strona 1 z 4  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt