Prawo Karne

Strona 1 z 3  > >>

12-11-2018
Kategoria: Prawo Karne
Warunkowe umorzenie postępowania które było wobec Pana zastosowane, zostało podjęte na nowo z uwagi na nie przestrzeganie porządku prawnego. Prawdopodobnie... Więcej »
12-09-2018
Kategoria: Prawo Karne
Grzywna jest najczęściej spotykaną formą kary stosowaną w przypadkach popełnienia drobnych występków. Na wysokość kary grzywny wpływa wiele czynników jednak takim... Więcej »
09-08-2018
Kategoria: Prawo Karne
W opisanej przez Pana sprawie doszło do popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia o którym mowa w art. 160 kk... Więcej »
05-07-2018
Kategoria: Prawo Karne

Osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądowym na karę pozbawienia wolności, ograniczenia wolności lub karę grzywny muszę liczyć się z tym, że informacja o karze...

Więcej »
03-07-2018
Kategoria: Prawo Karne
Skazanie na bezwzględna karę pozbawienia wolności nie zawsze musi oznaczać konieczność faktycznego odbycia kary. Skazany ma bowiem możliwość złożenia Więcej »
22-05-2018
Kategoria: Prawo Karne
W województwie podlaskim znajdują się tzw. punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w których radcy prawni i adwokaci udzielają darmowych porad prawnych. Wystarczy... Więcej »
08-03-2018
Kategoria: Prawo Karne
Oszustwo jest przestępstwem zdefiniowanym przez art. 286 § 1 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza... Więcej »
23-01-2018
Kategoria: Prawo Karne
W czasie przesłuchania przez policję w sprawie wykroczenia drogowego policja nie ma prawa pytać Pana o dochody, stan majątkowy czy też stan zdrowia, są to bowiem... Więcej »
07-06-2017
Kategoria: Prawo Karne
Sąd nie może zastosować wobec Pana zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ czyn zabroniony który Pan popełnił jest przestępstwem przeciwko wymiarowi... Więcej »
06-04-2017
Kategoria: Prawo Karne
Prawo karne mówi, że kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie... Więcej »

Strona 1 z 3  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt