Prawo Karne

Strona 1 z 4  > >>

12-11-2019
Kategoria: Prawo Karne
Plagiat jest poważnym przestępstwem za które grozi nawet kara pozbawienia wolności. Zgodnie bowiem z art. 115 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach... Więcej »
27-09-2019
Kategoria: Prawo Karne
Jako właściciel nieruchomości ma Pani prawo do korzystania z niej w sposób zgodny z jej przeznaczenie, w tym również ma Pani prawo do przyjmowania gości oraz... Więcej »
26-09-2019
Kategoria: Prawo Karne
Z opisu Pana sprawy wynika, że prokuratura zarzuca Panu popełnienie bardzo poważnych przestępstw za które grożą wysokie sankcje karne. Jednym z przestępstw zarzucanych... Więcej »
16-09-2019
Kategoria: Prawo Karne
Pomówienie jest przestępstwem ściganym z oskarżenia prywatnego, jednak nie każde zachowanie może być uznane za pomówieniem. Z przestępstwem tym będziemy...
Więcej »
10-07-2019
Kategoria: Prawo Karne
Kierowanie gróźb karalnych jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do dwóch lat. Kierowanie gróźb karalnych... Więcej »
05-07-2019
Kategoria: Prawo Karne
Zastosowania zakazu opuszczania określonego miejsca jest stosowane w sytuacjach ściśle określonych przez przepisy polskiego prawa karnego. W pewnych sytuacjach sąd... Więcej »
24-06-2019
Kategoria: Prawo Karne
Pana ewentualna odpowiedzialność karna za udział w tym zdarzeniu zależy od tego czy na podstawie towarzyszących okoliczności mógł Pan podejrzewać, że oprogramowanie... Więcej »
04-02-2019
Kategoria: Prawo Karne
Na podstawie powyższych danych z których wynika barak dowodów na winę któregokolwiek z kierowców nie można uznać jednego kierowcę sprawcą wykroczenia... Więcej »
07-01-2019
Kategoria: Prawo Karne
W przypadku uprawomocnienia się wyroku odwieszającego wykonanie kary pozbawienia wolności nie ma już możliwości, aby kara ta została zamieniona na inną... Więcej »
12-11-2018
Kategoria: Prawo Karne
Warunkowe umorzenie postępowania które było wobec Pana zastosowane, zostało podjęte na nowo z uwagi na nie przestrzeganie porządku prawnego. Prawdopodobnie... Więcej »

Strona 1 z 4  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt