Prawo Pracy

Strona 1 z 8  > >>

05-11-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Pracodawca ma obowiązek zapłaty wynagrodzenia również w przypadku nie podpisania z pracownikiem umowy o pracę, jeśli pracownik mimo braku umowy świadczył... Więcej »
02-09-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Jeżeli był Pan gotów do wykonywania swojej pracy jednak doznał Pan przeszkód z przyczyn które dotyczyły pracodawcy ma Pan prawo do wynagrodzenia. Wysokość... Więcej »
09-08-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Nauczyciel zatrudniony w szkole ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Jednak każdy nauczyciel może... Więcej »
15-07-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Jeśli pracodawca nie chce dobrowolnie wypłacić Panu odprawy emerytalnej niestety będzie Pan musiał dochodzić swoich roszczeń na drodze postępowania sądowego... Więcej »
09-07-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Pracodawca odmawiając Pani prawa do wynagrodzenia za czas w którym wykonuje Pani badania lekarskie związane z ciążą dopuszcza się naruszenia przepisów... Więcej »
02-07-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Zasiłek macierzyński jest wypłacany w wysokości 80 % lub 100 % podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego. Wysokość procentowa zasiłku macierzyńskiego jest natomiast... Więcej »
01-07-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Pana żona ma prawo do urlopu wychowawczego w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem jeśli była zatrudniona na umowę o pracę przez co najmniej 6 miesięcy... Więcej »
25-03-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Opisana przez Panią sytuacja może być uznana za wypadek przy pracy, bowiem została spowodowany przyczyną zewnętrzną. Natomiast zgodnie z  art. 3 ust. 1 ustawy... Więcej »
11-03-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Zasłabnięcie spowodowane problemami kardiologicznymi nie wykluczają możliwości uznania tego zdarzenia za wypadek przy pracy. Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia... Więcej »
28-02-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Każdy nauczyciel ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za nienależyte wykonywanie swoich obowiązków. Zatem aby dowiedzieć się kiedy dokładnie nauczyciel może... Więcej »

Strona 1 z 8  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt