Prawo Pracy

Strona 1 z 8  > >>

30-12-2019
Kategoria: Prawo Pracy
W opisanym przez Panią przypadku bez znaczenia jest to czy zaszła Pani w ciążę przed wypowiedzeniem umowy o pracę czy też w trakcie trwania okresu wypowiedzenia umowy... Więcej »
09-12-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Wypowiedzenie umowy o pracę z Pani mamą byłoby możliwe wyłącznie w przypadku likwidacji stanowiska pracy. Natomiast w opisanej przez Panią sytuacji nie mamy... Więcej »
22-11-2019
Kategoria: Prawo Pracy
W opisanej przez Panią sytuacji możemy mieć do czynienia z nierównym traktowaniem w zatrudnieniu. Zgodnie bowiem z kodeksem pracy pracownicy mają prawo... Więcej »
05-11-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Pracodawca ma obowiązek zapłaty wynagrodzenia również w przypadku nie podpisania z pracownikiem umowy o pracę, jeśli pracownik mimo braku umowy świadczył... Więcej »
02-09-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Jeżeli był Pan gotów do wykonywania swojej pracy jednak doznał Pan przeszkód z przyczyn które dotyczyły pracodawcy ma Pan prawo do wynagrodzenia. Wysokość... Więcej »
09-08-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Nauczyciel zatrudniony w szkole ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Jednak każdy nauczyciel może... Więcej »
15-07-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Jeśli pracodawca nie chce dobrowolnie wypłacić Panu odprawy emerytalnej niestety będzie Pan musiał dochodzić swoich roszczeń na drodze postępowania sądowego... Więcej »
09-07-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Pracodawca odmawiając Pani prawa do wynagrodzenia za czas w którym wykonuje Pani badania lekarskie związane z ciążą dopuszcza się naruszenia przepisów... Więcej »
02-07-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Zasiłek macierzyński jest wypłacany w wysokości 80 % lub 100 % podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego. Wysokość procentowa zasiłku macierzyńskiego jest natomiast... Więcej »
01-07-2019
Kategoria: Prawo Pracy
Pana żona ma prawo do urlopu wychowawczego w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem jeśli była zatrudniona na umowę o pracę przez co najmniej 6 miesięcy... Więcej »

Strona 1 z 8  > >>

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.

Polityka cookies | Kontakt