Lucja2015

uchylanie się od ponoszenia kostów

Postautor: Lucja2015 » 09 mar 2017, 11:52

Witam serdecznie Mam pytanie odnośnie lokatorów a raczej rodziny która nie ma prawnego tytułu do korzystania z nieruchomości, chcodzi doklądnie o moją siostrę która aktem notarialnym zrzekła sie dzieczenia na moją korzyść ale nadal zamieszuje ze mna w jednym domu lecz nie ponosi kosztów jego utrzymania takich jak podatek od nieruchomosci zakup opału czy wywóz nieczystosci. W 2010 z woli mojej mamy aktem darowizny został przekazany mi dom w którym zamieszkuje ja z mezem, moja mama z babcia i siostra z 13-letnim synem oraz brat do końca roku 2016 wszystkie koszty utrzymania nieruchomości ponosiłam ja z mezem (od lipca 2015 przebywałam na urlopie maciezynskim) lecz mniej wiecej od czerwca 2016 rozmawiałąm z siostra ze w związku z tym iz mój dochód wkrótce się skonczy bedziemy musieli zaczac wspólnie wszystko opłacam bo zwyczajnie w swiecie nie damy rady sami wszstkiego utrzymac. Brat jest bezproblemowy wie jak wyglada sytacja i pokrywa swoja czesc kosztów Niestey do dnia dzisiejszego siostra nie dokłada sie do kosztów utrzymania wrecz wysmiewa mnie jesli ja o to prosze i twierdzi pomomo ze pracuje ze sama nie ma pieniedzy i wylicza mi moje prywatne wizyty u specjalistów do których ze wzgledu na problemy zdrowotne musze chodzic. W momęcie kiedy zaproponowałam siostrze żeby przejeła odemnie oczywiście prawnie i z uwzglednieniem kosztów ktore ponieslismy na remont domu cała w/w nieruchomośc wysmiałą mnie i stwierdziła że ona sie tego zrerzekła i nic tu nie chce a w momecie kiedy prosze o ponoszenie kosztów twierdzi ze jej sie to nalezy, kompletnie nie da sie z nia polubownie rozmawiac W związku z tym moje pytanie brzmi co moge zrobic w tej sytuacji ? Dodam że naprawdę próbowałam sie dogadać z siostra i przez wiele lat nie braliśmy od niej nawet złotówki rozumiejąc ze jest samotna matka staraliśmy sie wrecz jej pomagac lecz kiedy sytacja u nas sie zmieniła nastawienie siostry juz nie do zniesienia. Z góry dziękuje za odpowiedz

Wróć do „Prawo administracyjne”