Maciek_R

Urząd gminy opóźnia się z załatwieniem sprawy

Postautor: Maciek_R » 09 lis 2015, 11:30

Mam problem z urzędem gminy który opóźnia się już ponad miesiąc z załatwieniem sprawy. Dwa miesiące temu złożyłem wniosek do ośrodka pomocy społecznej o przyznanie pomocy. Przedstawiłem wszelkie potrzebne dokumenty już pierwszego dnia wraz z wnioskiem. Wiem że ośrodek pomocy społecznej ma miesiąc na załatwienie mojej sprawy. Jednak minął miesiąc i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Gdy poszedłem do urzędu gminy aby dowiedzieć się dlaczego to tak dług trwa otrzymałem lakoniczną odpowiedź, że nie złożyłem wszystkich dokumentów. Jednak pracownik nie potrafił odpowiedzieć jakich dokumentów brakuje zasłaniając się nieobecności kierownika gops-u. Aktualnie mija już dwa miesiące jak moja sprawa nie została rozpatrzona. Co ma w takiej sytuacji zrobić, czy w dalszym ciągu cierpliwie czekać, czy też może należy złożyć jakąś skargę.
Prawnik
Administrator

Re: Urząd gminy opóźnia się z załatwieniem sprawy

Postautor: Prawnik » 11 gru 2015, 10:41

Organ administracji publicznej jakim jest urząd gminy ma obowiązek załatwić sprawę w terminie jednego miesiąca. Natomiast o przedłużeniu postępowania powinien poinformować stronę. Jeśli natomiast dopuszcza się przewlekłości postępowania, co ma miejsce w tym przypadku strona ma prawo złożyć zażalenie na przewlekłe prowadzenia postępowania do organu wyższego stopnia.

Wróć do „Prawo administracyjne”