leszek56
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2015, 4:46

Renta z komornikiem

Postautor: leszek56 » 10 wrz 2015, 5:19

Witam.
Pięć lat wstecz pracowałem, legalnie za granicą. W tym czasie zaciągnąłem kredyt w banku. Po roku - praca się skończyła, bo umowę o pracę miałem na jeden rok - zostałem bez pracy. Zgłosiłem się do "bezrobocia", bowiem był to czas zimowy, i pracy nie mogłem nigdzie znaleźć dla siebie; w Urzędzie Pracy poinformowano mnie, także i na piśmie, że teraz nie otrzymam zasiłku,a dopiero po trzech m-ch, ponieważ w świadectwie pracy/ zakończonej wg umowy/ wpisano mi, ż Umowa została zakończona za POROZUMIENIEM stron./?!/ I od tego czasu zaczęła się gehenna.
Wg mnie - zostałem pozbawiony dalszej pracy, i środków do życia. Urzędy wzięły to inaczej i w pierwszej kolejności ruszyły sądy i komornicy, bowiem nie spłacałem pożyczki, bo nie miałem z czego, żyłem bez grosza przez trzy m-ce; po tym okresie - przyznano mi zasiłek, ale zaraz na konto wszedł komornik i otrzymałem pieniążki tak okrojone z wartości, iż płakać się chciało.
Pech zaciąga do siebie inne zła - zachorowałem,i to dosyć poważnie; wiadomo leczenie kosztuje majątek. Po dłuższym chorowaniu wylądowałem na rencie inwalidzkiej, jestem na niej do dzisiaj. Otrzymuję śmieszną pensję, nie starczającą nawet na opłacenie wszystkich kosztów utrzymania, leków, a najważniejsze - kosztów życia.
Próbowałem po innych instytucjach pomocy o dopłacie, dofinansowaniu do egzystencji, ale odprawiano mnie z kwitkiem, bo BRUTTO przekraczało granicę dofinansowania; a dlaczego nie NETTO? To, co otrzymuję na rękę?
Koszmar trwa do dzisiaj.
Mam pytanie: co mam zrobić?, gdzie iść?, do kogo się zwrócić?, bo z prawdą - ręce mi już opadły od "przepisów" udzielających pomocy. Zawsze odprawiano mnie z kwitkiem.
Co trzeba zrobić, aby wreszcie komornik odszedł od klauzury wykonawczej na moich inwalidzkich poborach?
Prozę, jeżeli to możliwe o odpowiedź.
Pozdrawiam.
Prawnik
Administrator
Posty: 145
Rejestracja: 12 cze 2015, 23:17

Re: Renta z komornikiem

Postautor: Prawnik » 11 wrz 2015, 10:13

Może warto byłoby się zastanowić nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Upadłość konsumencką może ogłosić dłużnik nie prowadzący działalności gospodarczej, który na skutek szczególnych okoliczności (na przykład właśnie choroby) popadł w zadłużenie. Także w Pana przypadku byłaby podstawa faktyczna do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.
leszek56
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2015, 4:46

Re: Renta z komornikiem

Postautor: leszek56 » 11 wrz 2015, 16:34

Witam.
Piszę jeszcze raz, bo źle coś nacisnąłem i moja odpowiedź "gdzieś" znikła.
Ogłosić upadłość konsumencką - do kogo mam się z tym zgłosić, dokładnie jak mam to napisać, i czy będą potrzebne jakieś dokumenty w tej sprawie?
Może jestem staroświecki, ale nie rozumiem słowa: " dłużnik nie prowadzący działalności gospodarczej" - chodzi tutaj o pracę, że nie pracuję, a jestem na rencie?
Dziękuję za pomoc, oczekując dalszej porady.
Pozdrawiam
Prawnik
Administrator
Posty: 145
Rejestracja: 12 cze 2015, 23:17

Re: Renta z komornikiem

Postautor: Prawnik » 15 wrz 2015, 14:52

Osoba nie prowadząca działalności gospodarczej jest to osoba która nie jest przedsiębiorcą, zatem Pan jak rencista nie będący przedsiębiorcą jest Pan osobą nie prowadzącą działalności gospodarczej. Upadłość konsumencką zgłaszamy w sądzie rejonowym wydziale gospodarczym, tam też uzyskana Pan wszelkie informacje dotyczące dokumentów które należy złożyć wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
leszek56
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2015, 4:46

Re: Renta z komornikiem

Postautor: leszek56 » 15 wrz 2015, 16:50

Witam.
Serdecznie dziękuję za poradę - niezwłocznie zastosuję się do tych rad, i... może coś pomoże? Nie omieszkam podzielić się wiadomościami z dokonanych moich czynności do w/w sprawy.
Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam.

Wróć do „Prawo cywilne”