Waldi

Zamawiający nie chce zapłacić za wykonane meble

Postautor: Waldi » 30 wrz 2015, 14:12

Mam poważny problem. Posiadam firmę zajmującą się wykonywaniem mebli biurowych na zamówienie. Niedawno wykonywałem meble dla innej firmy. Od samego początku był słaby kontakt z właścicielem firmy jednak ostatecznie doszło do podpisania umowy. Zgodnie z umową zamawiający wpłacił zaliczkę w wysokości 2000 zł. Dzieło zostało wykonane jednak mimo wielu wezwań do zapłaty i prób kontaktu zamawiający do tej pory nie odebrał mebli oraz nie zapłacił za nie. Jesteśmy młodą firmę i pierwszy raz mam do czynienia z taką sytuacją. Jakie kroki powinienem podjąć, aby odzyskać pieniądze?
Prawnik
Administrator

Re: Zamawiający nie chce zapłacić za wykonane meble

Postautor: Prawnik » 01 paź 2015, 12:22

Jeśli zamawiający zalega Panu z zapłatą należności za wykonane dzieło powinien Pan wezwać go na piśmie do zwrotu zaległości pod groźbą skierowania sprawy na drogę sądową. Natomiast, jeśli to nie poskutkuje skierować do sądu pozew o zapłatę należności. Ponadto ponieważ zamawiający meble biurowe nie wywiązał się z zawartej umowy, w związku z czym ciąży na nim odpowiedzialność odszkodowawcza kontraktowa z tytułu niewywiązania się z zobowiązania. Odpowiedzialność odszkodowawcza powinna obejmować wszelki straty jakie Pan poniósł na skutek nie dotrzymania warunków umowy.

Wróć do „Prawo gospodarcze”