Marta

Odszkodowanie za sprzedaż wadliwego samochodu

Postautor: Marta » 30 mar 2016, 11:17

Witam serdecznie! mój problem polega na tym, iż rok temu kupiłam na raty od sąsiadki samochód niestety przed podpisaniem umowy i kupnem go nie sprawdziłam okazało się że samochód miał ukryte wady o których nie zostałam poinformowana spłaciłam sąsiadce połowę samochodu od kwoty którą żądała, ponieważ nie mam zamiaru płacić jej kolejnej części samochód musiałam zezłomować bo tylko jak się okazało do tego się nadawał sąsiadka założyła mi sprawę w sądzie o spłatę należności jak udowodnić że zostałam oszukana i co zrobić by jej nie płacić?
Prawnik
Administrator

Re: Odszkodowanie za sprzedaż wadliwego samochodu

Postautor: Prawnik » 16 lut 2017, 9:27

Umowa kupna samochodu może być zawarta również w formie ustnej nie musi (choć powinna) być to umowa pisemna. Jeśli zatem doszło do zawarcia umowy kupna samochodu w formie ustnej, natomiast zakupiony samochód posiada wady, powinna Pani odstąpić od umowy z powodu wykrycia istotnych ukrytych wad fizycznych samochodu, które powoduje, że samochód nie nadaje się do umówionego użytku. Jeśli odstąpi Pani skutecznie od umowy zakupu samochodu będzie Pani mogła zażądać zwrotu kwoty którą zapłaciła Pani za samochód.

Wróć do „Prawo konsumentów”