Ismena

Prawo które chroni oszustów

Postautor: Ismena » 21 lut 2016, 14:22

W zeszłym roku w sierpniu zjawiła się pewna kobieta. Mówiła że jest od prądu, że sprawdza czy nie płacimy za wysokich rachunków, chciała zobaczyć ostatni zapłacony rachunek,więc moja mama dała ten rachunek, zapytała na kogo jest licznik mama odp, że na mnie więc poprosiła o dowód osobisty w celu potwierdzenia danych pokazała dowód na zaczęła coś pisać twierdząc że oblicza ile tak naprawdę powinna mama płacić zaczęła dużo gadać o tym że stanowczo za dużo płacimy że to może być wina starych liczników itd...
Na koniec dała jakąś broszurę do poczytania i wyszła.A tu nagle po 5 miesiącach przychodzą rachunki do płacenia naliczone do czerwca. Szok.zadnej umowy kompletnie nic. Teraz okazuje się że moim nowym dostawca jest jakaś Pro-prad. Nie rozumiem jak przepisywanie licznik po śmierci ojca musiałam być osobiście a teraz ktoś za mnie może wszystko załatwić. Co mogę zrobić w tej sprawie
Prawnik
Administrator

Re: Prawo które chroni oszustów

Postautor: Prawnik » 16 lut 2017, 9:09

To czego dopuściła się osoba nakłaniająca do zmiany dostawcy prądu jest oszustwem i sprawa powinna być skierowana na prokuraturę. Zgodnie z kodeksem karny kto wprowadzając drugą osobę w błąd lub wykorzystując czyjeś błędne przeświadczenie doprowadza tą osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ponosi odpowiedzialność karną nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Wróć do „Prawo konsumentów”