janekkk
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2019, 13:09

Pytanie do art. 141 kro

Postautor: janekkk » 11 lip 2019, 13:10

Mam problem, nie rozumiem pewnej rzeczy. Chodzi mi mianowicie o art. 141 kro, ten o obowiązku alimentacyjnym ojca dziecka wobec matki dziecka.

Do tej pory myślałem, że wszystko rozumiem, bo on nie wydawał się trudny. Ale zobaczyłem wyrok z jakiegoś sądu w związku z nim, który był skrajnie odmienny od dotychczasowej mojej wiedzy.

W takim razie
1. Są to świadczenia alimentacyjne, więc ma do nich zastosowanie także art. 133 par. 2 kro, zgodnie z którym uprawniony do nich jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku.
Czy sądy rzeczywiście badają ten niedostatek, czy wydają wyroki jak leci, a to taki przepis dla picu?

2. Ma do niego też podobno zastosowanie art. 135 par 1. Czy sformułowanie "w rozmiarze odpowiadającym okolicznościom", to po prostu taka ładniejsza nazwa na art.135 ?

Wróć do „Prawo rodzinne”