kazia44

Zapłata zaległych składek do KRUS

Postautor: kazia44 » 20 wrz 2019, 12:54

Dzień dobry. Mam pytanie. Osoba, która posiadała kawałek ziemi w Polsce, ale od kilku lat mieszka za granica, pracowała tam, a potem pobierała również zasiłek dla bezrobotnych przez 6 miesięcy, tj. we Francji. KRUS uwzględnił prace za granica i nie musze płacić składek społecznych i zdrowotnych za okresy, w których byłam zatrudniona, za pozostałe musze zapłacić i to rozumie, ale nie wiem dlaczego musze płacić za okres jak byłam na zasiłku bezrobotnym. KRUS nie uwzględnił tego okresu. Znalazłam w Internecie 2 pisma, że rolnicy pobierający zasiłek nie musza płacić KRUS. Jak jest naprawdę? Mieszkam od wielu lat za granica rozliczam się tu i place podatki, mama dala mi kawałek ziemi rolniczej, o której można powiedzieć, ze nawet nie myślę bo leży odłogiem. Na adres mamy przyszło zawiadomienie, ze mam zapłacić 2500 zł, za nieuiszczenie KRUS + odsetki, wszystko rozumie, mój błąd i nieświadomość, tylko dlaczego mam płacić jak pobierałam zasiłek i byłam objęta ubezpieczeniem. Bardzo proszę o odpowiedz, mam jeszcze tylko dwa dni na złożenie odwołania tj. korekty aby ewentualnie KRUS przeliczył jeszcze raz zadłużenie z mojej strony, uwzględniając zasiłek dla bezrobotnych. Dziękuje za szybka odpowiedz.

Wróć do „Prawo ubezpieczeń społecznych”