Ewcia

Unieważnienie prawomocnego mandatu karnego

Postautor: Ewcia » 21 mar 2017, 14:21

Tydzień temu byłem uczestnikiem zdarzenia drogowego. wyprzedzałem pojazd ciężarowy w dozwolonym miejscu tzn linia przerywana upewniając się najpierw czy mogę. gdy byłem już na wysokości ciężarówki nagle przed moja maską pojawił się samochód peguote który nagle postanowił skręcić w posesję tj w lewo z przed tej ciężarówki. niestety nie zdążyłem już wyhamować. uderzyłem moją prawa stroną pojazdu w ten samochód. policja przyjechała i tylko nas przesłuchała i stwierdziła nie oglądając samochodów że kieruje dwa wnioski o ustalenie sprawcy gdyż nie potrafi wskazać winnego. a wszyscy w okół mówią że ją miałem pierwszeństwo on powinien się zatrzymać i upewnić czy może skręcić w posesję. stanęło na tym że obaj dostaliśmy mandaty, przejęliśmy je gdyż swoimi słowami że sądy to koszty itp. skłonił nas do tego policjant. mieliśmy się dogadać później z tym panem jednak gdy policja odjechała nie doszło między nami do ugody. napisałem odwołanie do tego mandatu do sądu. a do policji zażalenie na działanie policji z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie tej sprawy i uznanie sprawcy. ponadto złożyłem wniosek o wydanie odpisu notatki policyjnej. moje pytanie w jakim terminie policja musi mi wydać ten odpis. i jeżeli można co Państwo myślicie o tej sprawie. nie mam czym jeździć do pracy. auto stoi potłuczone dość mocno. nie wiem co robić. proszę o poradę.

Wróć do „Prawo wykroczeń i drogowe”