karolina1604

pies bez smyczy

Postautor: karolina1604 » 03 kwie 2017, 18:41

Chciałabym prosić o poradę odnośnie wyprowadzania psa. Mój sąsiad wyprowadza psa (mieszaniec owczarka niemieckiego) notorycznie bez smyczy. Chodzi również pod moim domem lub jeździ rowerem, a pies sobie biega.
Próbowałam rozmawiać, prosić- bezskutecznie. Zgłosiłam straży miejskiej, pomogło na chwilę i teraz sytuacja się powtarza. Wczoraj (niedziela) nie mogłam wyjść z własnej posesji dopóki on nie przeszedł z psem (oczywiście bez smyczy, bez kagańca). Zgłosiłam ponownie dziś rano straży miejskiej, byli na kolejnej rozmowie (oczywiście żadnych konsekwencji dla właściciela) i co usłyszałam od strażnika? że właściciel sprawuje opiekę nad psem i to wystarcza, bo jest w pobliżu! Dodam, że w naszej gminie zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej jest całkowity zakaz wyprowadzania psów bez smyczy w terenie zabudowanym![/b] Strażnik nazwał tą uchwałę "podrzędną" i jako "nadrzędną" art. 77 i tak zakończył sprawę. Co teraz mam robić?
anna1702

Re: pies bez smyczy

Postautor: anna1702 » 01 cze 2017, 20:17

[size=150]No ja nie tak dawno za nie trzymanie psa na smyczy(głupota)!!! Zapłaciłam mandat karny. Nauczka jest i wnioski wyciągnięte.
[color=#FF0080][/color] [/size]

Wróć do „Prawo wykroczeń i drogowe”