Maryla

Prawo do ulgo meldunkowej

Postautor: Maryla » 29 lip 2019, 9:00

Problem. Czy mogę skorzystać z ulgi meldunkowej w sytuacji, gdy mieszkanie zostało kupione (od gminy)w 2018 r. a sprzedane w 2019, mieszkanie kupiliśmy i sprzedaliśmy wspólnie z mężem(wspólnota majątkowa), maż był w tym mieszkaniu zameldowany 25 lat, natomiast ja - tylko 10 mies., przedtem (okresowo) na pobyt czasowy; faktycznie mieszkałam tam od 15 lat (razem z naszymi dziećmi), byłam zameldowana w swoim własnym mieszkaniu, z którego obydwoje korzystaliśmy, pieniądze w tych dwóch sprzedanych mieszkań przeznaczyliśmy w 2019 na kupno jednego, większego (wspólnego). Znam interpretacje indywidualne niekorzystne dla podatnika w takiej sytuacji, ale także 4 korzystne dla podatnika wyroki wojewódzkich sądów administracyjnych , zamierzam złożyć wniosek ord-in, a w razie potrzeby odwołanie do sądu. Interesuje mnie odpowiedź na pytanie jakie mam szanse skorzystania z ulgi "dzięki" zameldowaniu męża - czy muszę zapłacić swoją połowę podatku. Czy muszę w tej sytuacji zapłacić podatek, a dopiero potem czekać na odpowiedź na ord-in i ewentualnie wyrok sądu czy też złożyć oświadczenie o skorzystaniu z ulgi (bo uważam, że mam do niej prawo) i nie płacić

Wróć do „Prawo podatkowe”