Wilga777

Podatek od nabycia mieszkania lokatorskiego

Postautor: Wilga777 » 29 lip 2019, 9:03

Dzień dobry. W listopadzie 2016 r siostra przekazała mi w formie darowizny 1/2 udziału mieszkania. Wtedy stanowiło to własność spółdzielczą na prawach lokatorskich. W maju 2008r SM spisała ze mną umowę o ustanowieniu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego, wpisując 150 000 zł. jako wysokość wkładu po zrewaloryzowaniu, ponadto wpisano w jednym z punktów. że mieszkanie "jest niezbywalne" Ja nie zgłosiłem tej darowizny do Urzędu Skarbowego. Czy U.S. ma rację, że żąda podatku od nabycia prawa do 1/2 części mieszkania lokatorskiego? Czy w tamtym czasie miało wartość rynkową skoro było "niezbywalne". Od lutego 2018r to mieszkanie mam jako odrębną własność.
Nelias

Re: Podatek od nabycia mieszkania lokatorskiego

Postautor: Nelias » 30 sie 2019, 19:52

Ja mam natomiast pytanie dotyczące prawa pracy. Otóż zawarłem umowę z pracodawcą i przeczytałem, że jeśli nie spełnię określonych warunków to będę zobligowany do zapłaty kosztów szkolenia. Czy waszym jest to legalne? Szukam prawnika, który pomoże mi rozwiązać ten problem? Jestem z Nysy, więc gdzieś w adwokat z Opola i okolic. Z góry dziękuję za pomoc w temacie. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Wróć do „Prawo podatkowe”