Danio

Jazda samochodem po zatrzymaniu prawa jazdy

Postautor: Danio » 03 lis 2015, 16:52

Dwa tygodnie temu zostało mi zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Na terenie zabudowanym miałem 110 km. Wiem, że zrobiłem źle i absolutnie nie podważam słuszności tego że odebrano mi prawo jazdy na trzy miesiące. Zmieniły się przepisy wiedziałem o tym, że taka jest kara za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym, śpieszyłem się tego dnia, ale wiem że nie jest to usprawiedliwienie. Jednak tydzień temu dostałem interesującą propozycję pracy, która niestety jest związana z koniecznością jazdy samochodem służbowym. Wiem, że oprócz odebrania prawa jazdy przyjdzie jeszcze decyzja administracyjna od której będę mógł się odwołać. Chciałem zatem zapytać czy mogę jeździć samochodem do dnia uprawomocnienia się decyzji administracyjnej, czy też zakaz jazdy samochodem obowiązuje już od dnia zatrzymania prawa jazdy?
Prawnik
Administrator

Re: Jazda samochodem po zatrzymaniu prawa jazdy

Postautor: Prawnik » 11 gru 2015, 10:27

Jeśli jechał Pan samochodem terenem zabudowanym 110 km/h i z tego powodu zostały zatrzymane Panu prawo jazdy, może Pan poruszać się samochodem tylko przez 24 h od zatrzymania dokumentu. Dostaje Pan wtedy zaświadczenie którym można się legitymować jedynie przez 24 h od momentu zatrzymania dokumentu prawa jazdy. Po upływie 24 h nie może Pan jeździć samochodem.

Wróć do „Prawo wykroczeń i drogowe”