bufon99
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2019, 14:23

Zaskarżenie uchwały spółdzielni mieszkaniowej

Postautor: bufon99 » 26 wrz 2019, 14:23

W jaki sposób oblicza się liczbę kadencji członka rady nadzorczej w spółdzielni mieszkaniowej? Na podstawie ustawy Dz.U.03.119.1116 o spółdzielniach mieszkaniowych z późniejszymi zmianami Art.8ind2.ust3 mówi ,że nie można być dłużej niż przez dwie kolejne kadencje, nowela do tej ustawy Dz.U 2007.125.873 ART.10.1 mówi -liczbę kadencji oblicza się biorąc dotychczasowy staż członka rady nadzorczej. Na walnym zgromadzeniu w naszej spółdzielni zostali wybrani członkowie którzy mają staż 4 a nawet 5 kolejnych kadencji. Na mój wniosek, że nie można ich wybierać prawnik powiedział że prawo nie działa wstecz a liczbę kadencji liczy się w/g znowelizowanego prawa i oni mają dopiero jedną kadencję i jak najbardziej mogą być wybierani. Według mojej oceny nie mają racji i ja zamierzam zaskarżyć uchwałę walnego zgromadzenia do sądu jako podjęta nie zgodnie z prawem. Kto w tym sporze ma rację? Jakie szanse mam w sądzie? Nadmieniam, że nasz statut jest dostosowany do wymogów najnowszych przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Pomimo licznych zapytań do trybunału konstytucyjnego o sprawdzenie zgodności ustawy z konstytucją akurat art.8 z ind.2 nie został zakwestionowany (przynajmniej ja nie znalazłem nic o tym).Proszę o szczegółowe wyjaśnienie problemu. Kto ma rację i czy zaskarżać uchwałę do sądu czy nie?

Wróć do „Prawo gospodarcze”