Samsobie

Odstąpienie od umowy kupna samochodu na firmę

Postautor: Samsobie » 12 sty 2016, 11:44

Miesiąc temu zakupiłem samochód na firmę było to auto dostawcze. Samochód był zakupiony na kredyt za dużą jak na mnie kwotę. Chciałem doinwestować firmę i przyciągnąć nowych klientów. Samochód miał być bezwypadkowy dodatkowo miał rzekomo przejechane tylko 50 tyś kilometrów. Samochód się popsuł drobna usterka i musiałem oddać go do mechanika. Znajomy mechanik naprawił usterkę i dokonał przeglądu auta. Niestety podczas przeglądu auta okazało się że samochód jest po bardzo poważnym wypadku i ma przekręcony licznik. Czyli zostałem oszukany przez kupującego. Zadzwoniłem do niego żeby wyjaśnić sytuację jednak ten naskoczył na mnie i powiedział, że niem mogą odstąpić od umowy ponieważ samochód został kupiony na firmę. Czy to jest prawda, że jeśli samochód kupiłem na firmę to już nie mam żadnych praw?
Prawnik
Administrator

Re: Odstąpienie od umowy kupna samochodu na firmę

Postautor: Prawnik » 13 sty 2016, 11:52

Jeżeli kupujący nabył rzecz która posiada istotne wady ukryte lub nie posiada właściwości o których zapewniał sprzedawca może on skorzystać z tzw. rękojmi za wady. Z rękojmi za wady kupujący może skorzystać bez względu na to czy dokonał zakupu na firmę czy też jako konsument. Tak więc jak najbardziej może Pan korzystając z rękojmi za wady odstąpić od zawartej umowy kupna wadliwego samochodu.

Wróć do „Prawo gospodarcze”