Zwrot samochodu z powodu wykrytych wad fizycznych

20-04-2018
Kategoria: Prawo Konsumenckie

Witam, mam problem sprzedałem auto dziewczynie kolegi. Auto w lutym odbierałem od mojego kuzyna który jest mechanikiem, było tak że moja żona wracała z pracy tym autem i się zepsuło, okazało się że trzeba remontować silnik, planowanie głowicy, nowe zawory, nowy rozrząd, nowe uszczelniacze, remont kosztował mnie prawie tysiąc złotych, cieszyliśmy się że auto udało się wyremontować jednak żona powiedziała że chciałaby troszkę większe auto niż ta Fiesta więc wystawiłem na sprzedaż, kolega zadzwonił że chciałby ją kupić i mam mu szczerze powiedzieć co trzeba zrobić, szczerze nic nie ukrywając powiedziałem że nie były wymienione pierścienie w silniku z braku funduszy na to i że auto bierze olej i musi pilnować poziomu oleju oraz że do wymiany prawdopodobnie jest silniczek krokowy bo auto wariuje trochę na obrotach, kupili to auto. Wczoraj do mnie dzwoni że silnik stanął i nie idzie go ruszyć mówił też że jak jechał to zapaliła mu się kontrolka oleju i rzekomo dalej nie jechał tylko czekał aż ktoś mu dowiezie olej. Szczerze myślę że tym autem jechał dalej i z powodu braku smarowania olejem doszło do uszkodzenia w jakimś stopniu silnika, potem niby dolał oleju i jeździł dalej aż do wczoraj jak napisał sms że silnik stanął i że jego dziewczyna dla której kupił auto jest wściekła i dzwoniła do biura porad obywatelskich co może z tym zrobić że niby jest przepis mówiący że auto do 14 dni można zwrócić po zakupie. Ale przepis mówi że można zwrócić jeśli sprzedający ukrył jakiś fakt przed kupującym a ja szczerze powiedziałem co jest do wymiany i że musi pilnować poziomu oleju. Proszę odpowiedzcie co mogę w tym wypadku zrobić, czy w województwie lubuskim mogę uzyskać darmową poradę prawną?

Jeśli jest Pan osobą niezamożną lub młodą do 26 roku, życia ma Pan prawo do tego, aby skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Darmową poradę prawną można uzyskać w jednym z punktów  zlokalizowanych na terenie całego województwa lubuskiego. Poniżej zamieszczamy listę tych punktów.

Powiat gorzowski

Darmowe porady prawne Kostrzyn nad Odrą
Darmowe porady prawne Witnica
Darmowe porady prawne Lubiszyn
Darmowe porady prawne Kłodawa
Darmowe porady prawne Santok
Darmowe porady prawne Bogdaniec
Darmowe porady prawne Deszczno
Darmowe porady prawne Gorzów Wielkopolski

Powiat krośnieński

Darmowe porady prawne Krosno
Darmowe porady prawne Rymanów
Darmowe porady prawne Dukla
Darmowe porady prawne Jedlicze

Powiat międzyrzecki

Darmowe porady prawne Międzyrzecz
Darmowe porady prawne Skwierzyna

Powiat nowosolski

Darmowe porady prawne Kożuchów
Darmowe porady prawne Lubięcin
Darmowe porady prawne Nowa Sól

Powiat słubicki

Darmowe porady prawne Słubice
Darmowe porady prawne Rzepin

Powiat strzelecko-drezdenecki

Darmowe porady prawne Strzelce Krajeńskie
Darmowe porady prawne Drezdenko

Powiat sulęciński

Darmowe porady prawne Sulęcin

Powiat świebodziński

Darmowe porady prawne Świebodzin
Darmowe porady prawne Zbąszynek

Powiat wschowski

Darmowe porady prawne Wschowa
Darmowe porady prawne Sława

Powiat zielonogórski

Darmowe porady prawne Trzebiechów
Darmowe porady prawne Czerwieńsk
Darmowe porady prawne Sulechów
Darmowe porady prawne Zielona Góra

Powiat żagański

Darmowe porady prawne Żagań
Darmowe porady prawne Iłowa

Powiat żarski

Darmowe porady prawne Lubsko
Darmowe porady prawne Mirostowice Dolne
Darmowe porady prawne Przewóz
Darmowe porady prawne Tuplice
Darmowe porady prawne Żary

TELEFONICZNE PORADY Z PRAWA KONSUMENCKIEGO

Jeśli potrzebujesz porady prawnej z prawa konsumenckiego zadzwoń na infolinię prawną, a nasz doradca prawny odpowie na wszystkie twoje pytania oraz pokieruje jak najlepiej rozwiązać problem prawny. Dzwoniąc na infolinię prawną płacisz tylko za połączenie, zaś oczekiwanie na zgłoszenie prawnika jest bezpłatne.


porady prawne przez telefon

Opłata za połączenie z infolinią prawną to 4.92 zł/min.

Nasi prawnicy odpowiadają na Państwa pytania:
Poniedzialek - Piątek w godzinach od 8:00 do 20:00
Sobota i Niedziela w godzinach od 9:00 do 18:00

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.