Podstawy uwzględnienia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

11-06-2019
Kategoria: Prawo Finansowe

Dzień dobry. Czy udzielacie Państwo także porad związanych z niewypłacalności zobowiązań kredytowych? Kupiłam mieszkanie 25 m2. Kupić musiałam, ponieważ nie miałam gdzie mieszkać z dzieckiem. Niestety moje zarobki spadły w tym czasie o połowę. Zmuszona byłam dobrać kredyty gotówkowe. Na dzisiaj sytuacja wygląda następująco; kredyt jest zaciągnięty na 100% wartości mieszkania. Część spłaciłam, w ratach w wysokości ok. 2200 zł (brany we frankach, więc rata jest zmienna). Gdyby tylko chodziło o tę ratę, przy pensji 4500 zł, nawet będąc samotną matką, poradziłabym sobie. Przy spłacie dodatkowo kredytów gotówkowych w tej chwili od 2 miesięcy zalegam ze spłatami wszędzie. Najmniejszym złem byłby komornik na pensji. boję się tylko, czy nie zostanę wyrzucona z córką z mieszkania, żeby bank hipoteczny odzyskał swoja należność od razu i dodatkowo zajmą mi pensję na spłatę kredytów gotówkowych. Nie wiem co mam zrobić. Proszę o jakąś poradę.

Rozwiązaniem Pani problemów finansowych może być złożenie do Sądu Rejonowego Wydziału Gospodarczego wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Gdyby doprowadziła Pani do niewypłacalności lub istotnie zwiększył jej stopień umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa, wtedy nie byłoby podstaw do złożenia wniosku o ogłoszenia upadłości konsumenckiej ponieważ Sąd oddaliłby Pani wniosek. Jednak Pani popadła w problemy finansowe na skutek drastycznego i nagłego obniżenia wynagrodzenia za pracę. Co będzie Pani mogła udowodnić przedstawiając listę płac. W związku z powyższym są duże szanse, że sąd nie oddali Pani wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Sąd oddali również wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jeżeli w okresie dziesięciu lat przed dniem zgłoszenia wniosku w stosunku do Pani osoby prowadzono postępowanie upadłościowe, chyba że przeprowadzenie postępowania jest uzasadnione względami słuszności lub względami humanitarnymi. Ponadto Sąd oddala wniosek o ogłoszenie upadłości, jeżeli w okresie dziesięciu lat przed dniem zgłoszenia wniosku w stosunku do Pani prowadzono postępowanie upadłościowe w którym umorzono całość lub część jego zobowiązań, chyba że do Pani niewypłacalności lub zwiększenia jej stopnia doszło pomimo dochowania należytej staranności lub przeprowadzenie postępowania jest uzasadnione względami słuszności lub względami humanitarnymi. Sąd oddali również wniosek o ogłoszenie upadłości jeżeli dane podane przez Panią we wniosku będą niezgodne z prawdą lub niezupełne, chyba że niezgodność lub niezupełność nie są istotne lub przeprowadzenie postępowania jest uzasadnione względami słuszności lub względami humanitarnymi.

TELEFONICZNE PORADY Z PRAWA FINANSOWEGO

Jeśli potrzebujesz porady prawnej z prawa finansowego zadzwoń na infolinię prawną, a nasz doradca prawny odpowie na wszystkie twoje pytania oraz pokieruje jak najlepiej rozwiązać problem prawny. Dzwoniąc na infolinię prawną płacisz tylko za połączenie, zaś oczekiwanie na zgłoszenie prawnika jest bezpłatne.


porady prawne przez telefon

Opłata za połączenie z infolinią prawną to 4.92 zł/min.

Nasi prawnicy odpowiadają na Państwa pytania:
Poniedzialek - Piątek w godzinach od 8:00 do 20:00
Sobota i Niedziela w godzinach od 9:00 do 18:00

O nas

Niniejszy serwis prawny oferuje telefoniczne porady prawne, które umożliwiają natychmiastowy kontakt z prawnikiem. Porad prawnych przez telefon udzielają dyplomowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem, zajmujący się na co dzień rozwiązywaniem problemów natury prawnej. Na naszej stronie znajdziesz również darmowe porady prawne w postaci zamieszczonych na stronie artykułów prawnych, jak również bezpłatne forum prawne.